Uppfödarlista

Gå ner

Uppfödarlista

Inlägg  Admin i ons nov 12, 2008 12:58 pm

Lista över uppfödare av pinscher i Sverige

Appeling Grace
Petra och Joseph Moudi
Violinvägen 11
735 38 Surahammar
ag@moudi.se
Hem: 0220-36099
Petras mobil: 070-722 30 65
Josephs mobil: 070-722 30 75
http://www.moudi.se


Asketvetens
Pernilla Munter
Kävsjövägen 24
331 35 Värnamo
nilla.munther@hotmail.com
Hem: 0370-231 47
Mobil: 070-914 27 88
http://vovve.info/jezzi/asketvetens/


Asynjans
Therése Bernquist
Gamla G 51 A 2tr
216 12 Limhamn
info@asynjans.se
Hem: 040-15 34 32
Mobil: 073-514 13 41
http://www.asynjans.se


BeeBronx
Pia Widerberg
Norra Vallgatan 15
231 43 Trelleborg
pia@beebronx.com
Mobil: 073-392 17 71
http://www.beebronx.com


Be Meja´s
Matilde & Björn Hagen
Tangostigen 8
261 76 Asmundstorp
matilde@pinscher.nu
Hem: 0418-43 90 70
Mobil: 073-513 57 06
http://www.pinscher.nu/kennel/


Bitsikka´s
Lill-Inger Pettersson
Bergsgatan 84
745 32 Enköping
Hem: 0171-911 71
http://www.pinscher.se/Bitsikkas/index.htm


Ce'Nedras
Jenny Gunnarsson
Hovgården 70
781 91 Borlänge
info@cenedras.se
Hem: 0243-23 40 18
Mobil: 070-326 95 74
http://www.cenedras.se


Conspirol
Joakim Falk
Lugnet 2
647 93 Mariefred
conspirolpinschers@spray.se
Hem: 0159-127 50
Mobil: 073-681 54 72
http://www.conspirol.se


Elenya
Elina Bohman
Södra kyrkholmen 58
953 93 Karungi
elinabohman@hotmail.com
Mobil: 073-822 46 42
http://www.elenyas.se


Falkenheide
Pernilla Axelsson
Stallarholmsvägen 2
647 31 Mariefred
Hem: 0159-129 06
Mobil: 073-708 06 19
http://


Flängans
Mona & Tobbe Lindberg
Flängan 40b
738 91 Norberg
608lindberg@telia.com
Hem: 0223-211 37
http://www.pinscherhund.se


Frozzies
Ann-Christin Ågren
Skärum 101
520 26 Trädet
ann-christinagren@telia.com
Hem: 0515-519 30
Mobil: 073-399 43 18
http://www.frozzies.se


Gangland
Ulrika Granström
Tunnelsgatan 3
275 32 Sjöbo
gangland@telia.com
Mobil: 073-531 07 70
http://www.gangland.biz


Ghastly`s
Lena Hansson
Vibergsvägen 65
792 90 Sollerön
ghastlys@hotmail.com
Hem: 0250-221 05
Mobil: 070-364 23 77
http://www.ghastlys.se


Gribbans
Barbro Sannicolo
Diikmans väg 44
187 62 Täby
barbro.sannicolo@telia.com
Hem: 08-756 23 61
Mobil: 070-236 60 55
http://www.gribbans.se


Havalidens
Vivi-Anne Svensson
Backens Väg 3
294 72 Sölvesborg
Hem: 0456-524 92
http://www.cairnterrier.nu/


Hickson Pinschers
Joanna Mård
Humlevägen 13
382 46 Nybro
pinscher@hickson.nu
Hem: 0481-103 94
Mobil: 076-830 81 21
http://www.hickson.nu


Hjerpviken´s
Inger & Elin Hjerpe
Råbäcksvägen 11
69332 Degerfors
E_hjerpe@hotmail.com
Inger.j.Hjerpe@hotmail.com
Hem: 0586-443 64
Mobil: 070-713 55 43, 073-669 57 40
http://www.vildatilda.se


Jumping All Over
Linda Bäckström
Poesigatan 2D
703 71 Örebro
019 255 606
0707 693 396
jumpingallover@hotmail.com
http://www.poppis.be


Lilla Enebys
Susanne & Ulf Nilsson
Sjöhagens Gård
19593 Märsta
Lillaenebys@lillaenebys.se
Hem: 08-17 90 86
Mobil: 073-158 03 37
http://www.lillaenebys.se


Lilla Pirön
Ellionora Arthursson
Pirön
690 45 Åsbro
Elli@busbra.nu
Hem: 0583-400 71
Mobil: 070-352 53 65
http://www.lpk-pinscher.se


Magleddies
Lena Johansson
Kungshögsgatan 15
723 51 Västerås
lena_johanzzon@hotmail.com
Mobil: 070-207 45 10
Hem: 021- 13 28 42
http://www.mypinscher.se


Noticeable
Karin Larsson
Ulvsby Åstorp 424
655 93 Karlstad
noticeable@telia.com
Hem: 054-86 63 38
http://www.noticeable.se


Plexus
Lena Svenblad
Norrängsvägen 4
136 75 Haninge
lenasvenblad@brevet.nu
Hem: 08-776 26 72
Mobil: 070-727 29 72
http://www.plexus.nu


Quebec´s
Birgitta & Håkan Skoglund
Grönsickavägen 70
810 20 Östfärnebo
quebec@telia.com
Hem: 0291-500 46
Mobil: 070-694 10 75
http://www.kennelquebec.se


Rivendell´s
Cathrine Eklöf
Storholmsvägen 416
132 52 Saltsjö-Boo
rivendells@polymorphic.se
Mobil: 073-713 33 63

Catharina Bergman

info@rivendells.se
Mobil: 070-774 03 03
http://www.rivendells.se


Romfartuna
Anna Borg
Örnvägen 56
468 33 Vargön
romfartuna@hem.utfors.se
Hem: 0521-22 00 34
Mobil: 073-055 69 60
http://goto.glocalnet.net/romfartuna/homeS.htm


Sandträsk
Maud Haag
Sandträsk 1
961 92 Boden
Hem: 0921-231 30
Mobil: 070-598 13 53
http://


Spisi´s
Sandra Älverud Sjöström
Landbotorpsallén 9A
702 26 Örebro
sandra@spisis.com
Hem: 019-10 16 44
Mobil: 073-050 93 59

Linnea Norgren
Professorsvägen 312B
977 51 Luleå
linnea@spisis.com
Mobil: 070-236 55 23
http://www.spisis.com


Tanzab´s
Bengt-Görgen & Maj-Lis Nelsson
Mörbyvägen 8
294 94 Sölvesborg
nelsson@tanzabs.sbgd.se
Hem: 0456-700 62
Mobil: 070-518 24 01
http://www.tanzabs.com


Ta Wei´s
Tabitha Weiborn
Sölvesbacken 410
830 24 Oviken
taweis@telia.com
Hem: 0643-105 40
Mobil: 070-636 18 40
http://www.taweis.com


Tunnbindarens
Emma & Christer Carle
Björkvägen 73
147 33 Tumba
tunnbindarens@hemsida.net
Hem: 0158-401 81
http://www.tunnbindarens.se


Vita de cane
Eva Fallqvist
Båtsbräcka 512
473 96 Henån
e-m.fallqvist@swipnet.se
Hem: 0304-594 73
Mobil: 073-685 00 36
http://


Xitamiz
Leena Ekroth
Tillinge Öndesta
745 94 Enköping
xitamiz@pinscher.se
Hem: 0171-44 81 25
Mobil: 070-602 76 77
http://www.pinscher.se


Zepzax
Mirka Kapanen
Fasadstigen 44nb
197 32 Bro
zepzax@hotmail.com
Hem: 08-582 477 05
Mobil: 073-985 67 02

Saila Holmberg
Klostervägen 46
196 31 Kungsängen
zepzax@hotmail.com
Hem: 08-582 472 26
Mobil: 073-655 25 57
http://www.zepzax.com


Uppfödare utan Kennelnamn



---------------------------------------------------------------
Vid ändringar/uppdatering eller tillägg posta ett inlägg här under så ändrar moderatorerna.
När din ändring är genomförd raderas ditt inlägg.

Admin
Admin

Antal inlägg : 68
Registration date : 08-07-19

Användarens profil http://pinscher.swedishforum.se

Till överst på sidan Gå ner

Till överst på sidan


 
Behörigheter i detta forum:
Du kan inte svara på inlägg i det här forumet